CHD GÖNÜLLÜLÜK ŞARTLARI

Çocuk Hakları Derneği olarak siz gönüllülerimizi ve gönüllü adaylarımızı çok önemsiyoruz. Sizler bizim için olmazsa olmazlardansınız. Bir sivil toplum örgütünün değeri ancak siz gönüllülerimizle yükselecektir.

ÇHD’ne yapmış olduğunuz gönüllü başvurunuz ardından yapılan inceleme sonucunda sizinle temasa geçilecektir. Yolumuza beraber devam
edeceğimiz gönüllülerimiz ile zaman zaman bilgilendirici toplantılarımız olacaktır. Şehir dışındaki gönüllülerimiz ile ayrıca sosyal ortamda görüşmelerimiz olacaktır. Hangi ülkede ya da hangi şehirde olduğunuz değil! Bizim için, Çocuk Haklarına ne kadar gönülden katkı vereceğiniz
için önemlidir.

ÇHD Gönüllülük Esasları

ÇHD Gönüllüsü;

  • ÇHD Misyon ve vizyonuna gönülden bağlıdır.
  • Çalışmalarını, kişiler arasında, cinsiyet, dil, din, ırk, milliyet, etnik kimlik, yaş gibi her ne olursa olsun, hiçbir ayrımcılığa fırsat vermeden sürdürür.
  • ÇHD yönetiminden ayrı hareket etmez. Yönetimin onayı ve bilgisi dahilinde olmayan çalışmalarda dernek isminin kullanılamayacağını ve derneğin sorumluluk kabul etmediğini bilir.
  • Yılda en az 3 projeye aktif katkı verir. Vermediği takdirde aktif gönüllülük statüsünü yitirir.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun ilgili hükümleri gereğince, yukarıda verdiğim kişisel bilgilerin ÇHD tarafından kendi sistem ve kayıtlarına işlenmesi, dernek faaliyetlerinin duyurulması amacıyla kullanılması, sms veya mail yoluyla bilgilendirme yapılması ve derneğin bilgi vermekle yükümlü olduğu resmi kurumlarla paylaşması konusunda açık izin ve onay veriyorum.